شما اینجا هستید:   درباره ما

Live Tabs

 تاريخچه:

 لیزینگ نوعی ابزار تامین مالی است که از پیشینه تاریخی چند هزار ساله برخوردار است. کلمه لیزینگ در فارسی با « اجاره‏داری» یا «اجاره اعتباری» مترادف‏ است. به شرکت‏های لیزینگ، شرکت‏های واسپاری نیز اطلاق می‏شود. در حقیقت لیزینگ، عبارت است از نوعی قرارداد و توافق‏نامه که بین دو فرد حقیقی و حقوقی جهت استفاده و بهره‏برداری از عین یا منفعت کالای سرمایه‏ای یا مصرفی با دوام که قابلیت اجاره داشته باشد، منعقد می‏گردد. این مکانیزم اعتباری هنوز پس از وام‏های مستقیم بانکی در بین مکانیزم‏های گوناگون اعتباری رتبه دوم را داراست.

 شركت ليزينگ اقتصاد نوين به  عنوان ليزينگ اولين بانك خصوصي جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 1385/05/14 با اخذ مجوز از بانك مركزي ايران تأسيس گرديد و در اداره ثبت شرکت‏ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است

 موضوع فعاليت شركت:

 شركت ليزينگ اقتصاد نوين با هدف ارایه تسهيلات در زمينة خريد و فروش كالاهاي منقول و غير منقول و به منظور ارایه خدمات مشاوره‏اي در حوزه ليزينگ و فروش كالاها و خدمات تأمين مالي براي اشخاص حقيقي و حقوقي تشكيل شده است و فعاليت‏هاي آن عبارتند از:

v     فروش اقساطي كليه اموال منقول و غير منقول، شامل انواع وسايل نقليه سواری، سبك، سنگين و کار مانند ماشین‏آلات راهسازی، معدنی و ساختمانی، ساختمان و ابنیه‌، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، تجهیزات صنعتی، لوازم خانگي‌، وسايل و ابزار كار اداري و صنعتي‌، ماشين‏آلات صنعتي و توليدي‌، هواپيما، كشتي و شناورهای دریایی‌، تجهیزات کامپیوتری شامل سخت‏افزار و نرم افزار و اجاره دادن (‌ليزينگ‌) آنها چه با شرط خرید و چه بدون شرط خريد با اخذ تضمينات مورد نياز.

v     انجام هر گونه عمليات ليزينگ كمك فروشي، ليزينگ اهرمي، ليزينگ برون مرزي، خريد و ليزينگ مجدد(Lease Back) و موارد مشابه.

v     ارایه كليه خدمات مشاورتي در حوزه ليزينگ و فروش كالاها و خدمات و تأمين مالي اشخاص حقيقي و حقوقي.

v     مشاركت در تشكل‏هاي سنديكايي در جهت تأمين مالي و انواع كالاهاي منقول در قالب فروش اقساطي و اجاره اعتباري يا ليزينگ و ارایه خدمات مربوط به آنها.

v     ارایه خدمات تأمين مالي در قالب خريد دين، به ويژه خريد حساب‏هاي دريافتني يا‏ صورت‏ حساب‏هاي فروش (Factoring).

v     ايجاد، تأسيس و اداره راهبردي هر نوع شركت سرمايه‏پذير و يا سرمايه‏گذاري در شركت‏ها.

v     شركت در كليه مناقصه‏ها ومزايده‏هاي بخش دولتي و غير دولتي در داخل يا خارج از كشور.

v     مشاركت در كليه تسهيلات اعتباري و وام‏هاي اقتصادي.

v     شركت در نمايشگاه‏هاي داخلي و خارجي، در حوزه عملياتي تعریف شده.

v     استفاده از تسهيلات مالي و اعتباري بانك‏ها، مؤسسات اعتباري و ساير اشخاص حقوقي و حقيقي اعم از داخلي يا خارج از كشور.

v     انتشار و خريد و فروش اوراق مشاركت و هر گونه اوراق بهادار بر طبق قوانين جاري.

v     ساير فعاليت‏‏هاي تجاري، بازرگاني و سرمايه‏گذاري مجاز ‏در چارچوب قوانين و مقررات ناظر در كشور.


سرمایه شرکت

 

سرمایه اولیه شرکت مبلغ 100 میلیارد ریال بوده است که طی یک مرحله افزایش سرمایه، سرمایه ثبت شده براساس صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در تاریخ 1385/12/14 مبلغ 500 میلیارد ریال گردیده است.ترکیب سهامداران

نام شرکت

مبلغ سهام

( میلیون ریال)

تعداد سهام

درصد سهام

بانک اقتصاد نوین(سهامی عام)

300,000

300,000,000

60

شرکت خدمات ارزی و صرافی اقتصاد نوین(سهامی خاص)

175,000

175,000,000

35

شرکت سرمایه‏ گذاری اقتصاد نوین(سهامی عام)

19,995

19,995,000

3/999

شرکت سرمایه‏ گذاری تابان نوین(سهامی خاص)

5,000

5,000,000

1

شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین(سهامی خاص)

5

5,000

0/001

جمع

500,000

500,000,000

100

مسعود خوانساری

رییس 

 هیئت مدیره

تقی محمدیان

نایب  رییس

هیئت مدیره

ابراهیم جلیلیان

عضو

هیئت مدیره


محمد اسحق لهراسبی

عضو

هیئت مدیره

ایمان فرجام نیا

مدیرعامل و عضو

هیئت مدیره

- معاون عملیات لیزینگ

 رزومه روح الله مقیمی معاون مالی و اقتصادی  
 رزومه   حسین هواسی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی
 
رزومه

آقای پژمان مظفری

مدیر سرمایه انسانی و پشتیبانی

 رزومه  آقای محمد جواد صادقی   مدیر امور حقوقی و قراردادها
 
رزومه
سرکارخانم نفیسه سعدی پور

 

مدیر امور مالی

 


 رزومه  کاظم بصرائی
مدیر برنامه‌ریزی 
 
رزومه   علی انواری مدیر اعتبارسنجی، ریسک و CRM
 
رزومه محمود مرادی نژاد مدیر  لیزینگ خودرو 
  

 

 

 

 

 

شرکت خدمات بیمه ای اقتصاد نوین

:تاریخچه


از آنجایی که قوانین و مقررات حاکم بر اخذ مجوز فعالیت در زمینه بیمه توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و در غالب آیین نامه شماره 57 تبیین گردیده، احراز شرایط مندرج در آیین‏نامه مذکور از اهم اقدامات این بخش بود که با موفقیت انجام پذیرفت. دفتر مرکزی این شرکت واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان آزادگان، پلاک 15، طبقه پنجم می‏باشد

 

برابر آیین نامه مذکور که ضرورتاً به منظور استحضار مجمع محترم متن آن به ضمیمه تقدیم می‏گردد، مدیر عامل و عضو بیمه‏ای هیئت مدیره شرکت خدمات بیمه‏ای می‏بایستی واجد شرایط خاص آیین‏نامه باشد، تا مجوز ثبت از طرف بیمه مرکزی صادر گردد. 

نهایتاً شرکت خدمات بیمه‏ای اقتصاد نوین (سهامی خاص) در تاریخ  7/9/1389 پس از اخذ موافقت شرکت بیمه نوین و تاییدیه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحت شماره 391335 در اداره ثبت شرکت‏های تهران به ثبت رسید و سپس با دریافت کد نمایندگی شماره 9009 از شرکت بیمه نوین از تاریخ 20/9/1389 رسماً کار صدور بیمه‏نامه و فعالیت خود را آغاز نمود.

:موضوع فعالیت

اخذ نمایندگی از شرکت بیمه نوین و عرضه‏ی خدمات بیمه‏ای با رعایت قانون تاسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه‏گری مصوب شورای عالی بیمه و دستورالعمل‏ها و مفاد قرارداد نمایندگی بیمه.

:سرمایه شرکت

سرمایه شرکت معادل مبلغ پانصد میلیون ریال منقسم به پانصد هزار سهم عادی یک هزار ریالی با نام می‏باشد که تماماً از سوی سهامداران پرداخت شده است.

شرکت مدیریت سرمایه و ساخت و ساز فرآیند آرین

:تاریخچه

شرکت مدیریت سرمایه و ساخت سازه فرآیند آرین در تاریخ 21/05/1387 به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و طی شماره 330825 مورخه 21/05/1387 در اداره ثبت شرکت‏ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. مرکز اصلی شرکت واقع در تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، جنب بیمارستان تهران کلینیک، کوچه آزادگان، پلاک 15، طبقه چهارم می‏باشد

:موضوع فعالیت

انجام کلیه امور پیمانکاری و ساخت و ساز پروژه‏های عمرانی، تجاری، صنعتی، مسکونی و مشارکت با اشخاص و نهادها در
مورد مذکور
انجام فعالیت‏های مجاز توسعه زمین و ساختمان شامل آماده‏سازی، طراحی، پیمانکاری، مشاوره، فنی و نظارت، مشارکت در ساخت، اجاره و توزیع و فروش
تهیه گزارشات توجیهی فنی، اقتصادی، مطالعات فنی و تهیه مدارک مستغلات
ارایه مشاوره‏های فنی، اقتصادی، بازاریابی مجاز غیرهرمی و غیرشبکه‏ای
انجام کلیه امور معاملاتی و عملیات تجاری داخلی و خارجی در چارچوب موضوع شرکت
خرید و فروش سهام و سایر اوراق بهادار مجاز
انجام خدمات مورد نیاز شرکت‏ها در مورد سرمایه‏گذاری‏های جدید توسعه و تکمیل و برنامه‏ریزی
اخذ تسهیلات مالی و اعتباری از بانک و مؤسسات مالی و اعتباری و غیربانکی و اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی
 سرمایه‏ گذاری و مشارکت در تشکیل انواع شرکت‏ها
انجام هرگونه عملیات مجاز بطور مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با موضوع فعالیت شرکت

:سرمایه شرکت

سرمایه شرکت معادل 30 میلیارد ريال که تماماً پرداخت شده و منقسم به 24 میلیون سهم 1000 ريالی با نام ممتاز و 6 میلیون سهام بی‏نام عادی 1000 ريالی می‏باشد

شرکت لیزینگ اقتصاد نوین در نظر دارد، طی یک برنامه 3 ساله (1393-1391) با حفظ و ارتقای ارزش آفرینی‏های خود از طریق توسعه لیزینگ الکترونیکی، به عنوان سودآورترین شرکت نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران، در صدر صنعت لیزینگ الکترونیکی کشور قرار بگیرد.

·  شرکت لیزینگ اقتصاد نوین، مجموعه­ای است هوشمند، چابک و خوشنام در صنعت لیزینگ کشور که با نگرش سیستمی به ابزارهای مالی و عملیاتی و بهره‏گیری از کارکردها و روش‏های نوپا در این صنعت با انعطاف‏پذیری در سیستم‏ها و روش‏ها، برای رونق بخشیدن به اقتصاد ملی ایفای نقش می­نماید.

·   این شرکت با معرفی شیوه­های نوین تأمین منابع مالی، انواع روش­های اجاره اعتباری، اوراق بهادار اجاره و بازار ثانوی آن، اجاره کالاهای سرمایه‏ای و به طور کلی بالابردن نفوذ صنعت لیزینگ در بازارهای پولی، مالی و سرمایه­ای کشور به صورت تخصصی و حرفه­ای حضور دارد.

·   تعامل مؤثر و هم‏افزایی با سهامداران، ارایه خدمات کیفی به مشتریان و بهره‏گیری از شبکه­های ارتباطی گسترده با تولیدکنندگان و بنگاه­های اقتصادی معتبر داخلی و خارجی فعال در حوزه فعالیت‏های مالی و اقتصادی مرتبط با صنعت لیزینگ در دستور کار شرکت قرار دارد.

·  شرکت لیزینگ اقتصاد نوین، کوشش­ها و تلاش‏های خود را معطوف به حصول اهداف «رونق اقتصادی و گسترش رفاه اجتماعی» از طریق توسعه ساختار و کارکرد صنعت لیزینگ در اقتصاد ملی نموده و با تبدیل ایده‏های ذهنی، دانایی‏های فکری و تبدیل آنها به توانمندی‏های عملی در مسیر دستیابی به جایگاه تعیین شده در چشم انداز، امیدوارانه در مسیر رشد و تعالی قرار بگیرد.